Co robimy

Na początku lipca 2010 przeprowadziliśmy się całą rodzinką do Wejherowa. Naszym celem jest założenie nowej społeczności Kościoła Chrześcijan Baptystów. Najbliższy Kościół  jest w Gdyni, to około 20 kilometrów od Wejherowa. Zanim nastąpiła przeprowadzka musieliśmy znaleźć odpowiednie mieszkanie dla naszej czteroosobowej rodziny. Mieszkania poszukiwaliśmy roznosząc ogłoszenia. Po niewielu dniach szeroko zakrojonej akcji z ogłoszeniami mieliśmy kilka propozycji, z których wybraliśmy najbardziej odpowiednią. Obecnie mieszkamy w bloku, czwarte piętro i 50 m kw.
Naszym celem było dotrzeć z tym traktatem do każdego domu w Wejherowie. Od początku września 2010 rozdawaliśmy traktaty do skrzynek pocztowych, prowadziliśmy spotkania biblijne a na nabożeństwa niedzielne jeździliśmy do zboru Chrześcijan Baptystów w Sopocie. Obecnie nabożeństwa odbywają się w Wejherowie na, które serdecznie zapraszam, poniżej podaje adres.

Zamieszczam traktat, który został zrobiony na potrzeby ewangelizacji.


Poniżej zamieszczam drugi traktat, który zrobiliśmy na potrzeby ewangelizacji w Wejherowie.
str 1
 str 2

Z pomocą Bożą organizujemy również wiele innych wydarzeń jak: koncerty, projekcie filmów, akcje charytatywne, ale głównym naszym celem jest, by przez te wydarzenia ludzie poznali Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa. Przede wszystkim celem kościoła Jezusa Chrystusa nie jest organizowanie ludziom rozrywki, kościół ma za zadanie prowadzić ludzi do Chrystusa przez głoszenie Słowa Bożego i uwielbiać Boga. Uwielbienie to dokonuje się przez naśladowanie Jezusa i posłuszeństwo ewangelii. W posłuszeństwie ewangelii zawarte jest przestrzeganie wszystkiego czego Pan Jezus Chrystus nam nakazał i to jest nasze zadanie do czasu gdy Pan powróci.
Obecnie prowadzimy 3 grupy biblijne, regularne nabożeństwa w każdą niedzielę, szkółkę niedzielną dla dzieci, różnorakie spotkania integracyjne.
.

Zapraszam na nabożeństwa w każdą niedzielę o godz 10,00 Wejherowo ul. Sobieskiego 217 II piętro
_________________________________________________________________________________


Drodzy obecnie wydaliśmy nowy traktat na potrzeby ewangelizacji, który zamieszczam poniżej. Rozdajemy ten traktat w Wejherowie i rozmawiamy z zainteresowanymi na ulicach miasta podczas ewangelizacji ulicznej. Obecnie przynajmniej raz w tygodniu staramy się dzielić w ten sposób ewangelią z mieszkańcami Wejherowa. Jako kościół stoimy przed ważnymi wydarzeniami, bo w czerwcu 2014 odbędzie się spotkanie założycielskie i staniemy się samodzielnym Zborem. Jak dotąd byliśmy placówką Kościoła Chrześcijan Baptystów w Sopocie.Tak drodzy stało się, dzięki łasce Bożej rok temu z placówki staliśmy się samodzielnym zborem. Dziękuje wszystkim za modlitwy i wszelkie wasze wsparcie. Obecnie poszukujemy lokalu dla naszej społeczności. W tym, w którym przez około 5 lat trwały spotkania naszego kościoła nie możemy się już spotykać z przyczyn od nas niezależnych. Ciekawe jest to, że już od jakiegoś czasu rozmawialiśmy i modliliśmy się o nowe miejsce. Więc brak możliwości dalszej w pracy w miejscu, gdzie dotychczas się odbywała postrzegamy jako prowadzenie Boże. Wierzymy, że Bóg chce dać nam nowy lokal i nowe możliwości.

27.09.2015
Bóg jest dobry i pozwolił nam po kilku miesiącach znaleźć odpowiedni lokal na potrzeby naszej społeczności. Obecnie jesteśmy po wszystkich formalnościach i zakup lokalu przypieczętowany. Już ruszają nowe inicjatywy, biblijne spotkania młodzieżowe i inne.

Kilka miesięcy temu zakończyliśmy nasz kilkuletni projekt tłumaczenia komentarza biblijnego Johna MacArthura do Nowego Testamentu
Praca nad komentarzem trwała trzy lata. W projekcie brało udział wiele osób, ale dzięki łasce Bożej dzisiaj możemy z niego korzystać w języku polskim. Teraz trwają działania, by został wydany w wersji elektronicznej.Obecnie trwają pracę nad nowym traktatem ewangelizacyjnym z którym chcemy dotrzeć do setek osób z naszego miasta i okolicznych miejscowości. Jeszcze przed końcem roku mamy w planach z większych działań zorganizowanie paczek świątecznych dla potrzebujących i koncert ewangelizacyjny.
Poniżej zamieszczam traktat, który ostatnio wydaliśmy, a z którym chcemy dotrzeć do mieszkańców Wejherowa i okolic.Zapraszam wszystkich zainteresowanych na koncert Betay Bednarz 12 Grudnia


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Spotkania niedzielne? Koncert osoby ze świata? Udział w Świetach? To chyba coś nie tak. Troche świata troche prawdziwego nauczania z Bibli. Nawet kropla kwasu może zanieczyścić.

Jarek Korzeniowski pisze...

A co Bóg gdzieś zabrania udziału w świętach, bo nie zauważyłem? Jeden robi różnicę między dniem, a dniem, drugi każdy dzień traktuje jednakowo, niech każdy pozostanie przy swoim (List do Rzymian 14,5) życzę większego zrozumienia prawdy biblijnej.

Łączna liczba wyświetleń