Co robimy

Na początku lipca 2010 przeprowadziliśmy się całą rodzinką do Wejherowa. Naszym celem jest założenie nowej społeczności Kościoła Chrześcijan Baptystów. Najbliższy Kościół  jest w Gdyni, to około 20 kilometrów od Wejherowa. Zanim nastąpiła przeprowadzka musieliśmy znaleźć odpowiednie mieszkanie dla naszej czteroosobowej rodziny. Mieszkania poszukiwaliśmy roznosząc ogłoszenia. Po niewielu dniach szeroko zakrojonej akcji z ogłoszeniami mieliśmy kilka propozycji, z których wybraliśmy najbardziej odpowiednią. Obecnie mieszkamy w bloku, czwarte piętro i 50 m kw.
Naszym celem było dotrzeć z tym traktatem do każdego domu w Wejherowie. Od początku września 2010 rozdawaliśmy traktaty do skrzynek pocztowych, prowadziliśmy spotkania biblijne a na nabożeństwa niedzielne jeździliśmy do zboru Chrześcijan Baptystów w Sopocie. Obecnie nabożeństwa odbywają się w Wejherowie na, które serdecznie zapraszam, poniżej podaje adres.

Zamieszczam traktat, który został zrobiony na potrzeby ewangelizacji.


Poniżej zamieszczam drugi traktat, który zrobiliśmy na potrzeby ewangelizacji w Wejherowie.
str 1
 str 2

Z pomocą Bożą organizujemy również wiele innych wydarzeń jak: koncerty, projekcie filmów, akcje charytatywne, ale głównym naszym celem jest, by przez te wydarzenia ludzie poznali Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa. Przede wszystkim celem kościoła Jezusa Chrystusa nie jest organizowanie ludziom rozrywki, kościół ma za zadanie prowadzić ludzi do Chrystusa przez głoszenie Słowa Bożego i uwielbiać Boga. Uwielbienie to dokonuje się przez naśladowanie Jezusa i posłuszeństwo ewangelii. W posłuszeństwie ewangelii zawarte jest przestrzeganie wszystkiego czego Pan Jezus Chrystus nam nakazał i to jest nasze zadanie do czasu gdy Pan powróci.
Obecnie prowadzimy 3 grupy biblijne, regularne nabożeństwa w każdą niedzielę, szkółkę niedzielną dla dzieci, różnorakie spotkania integracyjne.
.

Zapraszam na nabożeństwa w każdą niedzielę o godz 10,00 Wejherowo ul. Sobieskiego 217 II piętro
_________________________________________________________________________________


Drodzy obecnie wydaliśmy nowy traktat na potrzeby ewangelizacji, który zamieszczam poniżej. Rozdajemy ten traktat w Wejherowie i rozmawiamy z zainteresowanymi na ulicach miasta podczas ewangelizacji ulicznej. Obecnie przynajmniej raz w tygodniu staramy się dzielić w ten sposób ewangelią z mieszkańcami Wejherowa. Jako kościół stoimy przed ważnymi wydarzeniami, bo w czerwcu 2014 odbędzie się spotkanie założycielskie i staniemy się samodzielnym Zborem. Jak dotąd byliśmy placówką Kościoła Chrześcijan Baptystów w Sopocie.Tak drodzy stało się, dzięki łasce Bożej rok temu z placówki staliśmy się samodzielnym zborem. Dziękuje wszystkim za modlitwy i wszelkie wasze wsparcie. Obecnie poszukujemy lokalu dla naszej społeczności. W tym, w którym przez około 5 lat trwały spotkania naszego kościoła nie możemy się już spotykać z przyczyn od nas niezależnych. Ciekawe jest to, że już od jakiegoś czasu rozmawialiśmy i modliliśmy się o nowe miejsce. Więc brak możliwości dalszej w pracy w miejscu, gdzie dotychczas się odbywała postrzegamy jako prowadzenie Boże. Wierzymy, że Bóg chce dać nam nowy lokal i nowe możliwości.

27.09.2015
Bóg jest dobry i pozwolił nam po kilku miesiącach znaleźć odpowiedni lokal na potrzeby naszej społeczności. Obecnie jesteśmy po wszystkich formalnościach i zakup lokalu przypieczętowany. Już ruszają nowe inicjatywy, biblijne spotkania młodzieżowe i inne.

Kilka miesięcy temu zakończyliśmy nasz kilkuletni projekt tłumaczenia komentarza biblijnego Johna MacArthura do Nowego Testamentu
Praca nad komentarzem trwała trzy lata. W projekcie brało udział wiele osób, ale dzięki łasce Bożej dzisiaj możemy z niego korzystać w języku polskim. Teraz trwają działania, by został wydany w wersji elektronicznej.Obecnie trwają pracę nad nowym traktatem ewangelizacyjnym z którym chcemy dotrzeć do setek osób z naszego miasta i okolicznych miejscowości. Jeszcze przed końcem roku mamy w planach z większych działań zorganizowanie paczek świątecznych dla potrzebujących i koncert ewangelizacyjny.
Poniżej zamieszczam traktat, który ostatnio wydaliśmy, a z którym chcemy dotrzeć do mieszkańców Wejherowa i okolic.Zapraszam wszystkich zainteresowanych na koncert Betay Bednarz 12 Grudnia


4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Spotkania niedzielne? Koncert osoby ze świata? Udział w Świetach? To chyba coś nie tak. Troche świata troche prawdziwego nauczania z Bibli. Nawet kropla kwasu może zanieczyścić.

Jarek Korzeniowski pisze...

A co Bóg gdzieś zabrania udziału w świętach, bo nie zauważyłem? Jeden robi różnicę między dniem, a dniem, drugi każdy dzień traktuje jednakowo, niech każdy pozostanie przy swoim (List do Rzymian 14,5) życzę większego zrozumienia prawdy biblijnej.

Unknown pisze...

Dzień dobry, Bóg nie zabrania jednak daje wskazówki jak oddawać należną mu cześć i chwałę. Naród Izrael czekając na Mojzesza zbudował cielca chcąc uswiecic boga, ktory wyprowadził ich z Egiptu Aaron oglosil ze jutro odbędzie sie swieto. Nie bylo to jednak swieto nadane od Boga i wiemy jaki ta historia miala koniec. Niech naszą radością bedzie sam Chrystus w ktorym Ojciec umieścił wszystko i w Nim ma upodobanie. Z pozdrowieniami Daniel

Anonimowy pisze...

Dzień dobry, Bóg nie zabrania jednak daje wskazówki jak oddawać należną mu cześć i chwałę. Naród Izrael czekając na Mojzesza zbudował cielca chcąc uswiecic boga, ktory wyprowadził ich z Egiptu Aaron oglosil ze jutro odbędzie sie swieto. Nie bylo to jednak swieto nadane od Boga i wiemy jaki ta historia miala koniec. Niech naszą radością bedzie sam Chrystus w ktorym Ojciec umieścił wszystko i w Nim ma upodobanie.

Łączna liczba wyświetleń