środa, 18 listopada 2015

Niewidzialny, ale prawdziwy

Rzymian 1:20  Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,
To że Boga nie widać, nie znaczy że Go nie ma, głupotą jest twierdzić że Bóg nie istnieje, bo nie możemy Go zobaczyć. Wielu rzeczy nie możemy zobaczyć, ale nie ma żadnych wątpliwości, że są prawdziwe. Nie możemy zobaczyć powietrza, a jednak każdej minuty nim oddychamy, nie możemy zobaczyć przyciągania ziemskiego, a jednak wiemy że działa. Po prostu Bóg w pewien sposób ukrył się przed swoim stworzeniem. Ten jeden wiersz mówi nam jednocześnie, że ten ukryty Bóg jest też Bogiem objawionym. Ktoś może powiedzieć czy to nie jest sprzeczność, że Bóg się ukrywa i jednocześnie objawia się? Nie, po prostu Bóg w pełni nie odsłonił się przez swoje stworzenie, odsłonił się nam w pełni w swoim synu Jezusie Chrystusie. Ale przez stworzenie odsłonił się na tyle byśmy mogli Go szukać, byśmy mogli dostrzegać Jego wielkość, mądrość i moc. Ci którzy zaczynają Go szukać otrzymają łaskę większego poznania i zbliżenia się do Niego, ci którzy zaczynają Go szukać w końcu dojdą do Chrystusa, Bóg ich do Niego zaprowadzi. Kiedyś czytałem historię o pewnym człowieku, który dowiedział się że kilkaset kilometrów od niego będzie misjonarz i będzie zwiastował o prawdziwym Bogu. Ten człowiek był tak spragniony poznać prawdziwego Boga, że te kilkaset kilometrów przebył piechotą i nawrócił się. Później przyniósł ewangelię do swojej wioski i wielu z tej wioski również się nawróciło. Dla pragnącego Bóg zawsze znajdzie drogę, odsłoni ją i poprowadzi go, ale dla ignoranta nie ma nic.
 Stworzenie, które oglądamy oczami wskazuje na wielką moc Stwórcy, moc która jest po za granicami naszego pojmowania. Czasami mam wrażenie, że gdy mówimy o cudach które czynił Chrystus, to niektórzy uważają, że przychodziło Mu to z jakimś wysiłkiem, że musiał w jakiś specjalny sposób sprężać się by je uczynić. Nic podobnego, cuda Chrystusa dla Niego samego były czymś normalnym, jak chleb powszedni dla nas. Dla nas były cudami, dla Niego czymś naturalnym on ustanowił te prawa natury i panował nad nimi.

W wyniku tego objawienia, które każdego dnia krzyczy tak głośno o bożej chwale na świecie, że żadna trąba nie może mu dorównać, ludzie nic nie mają na swoją obronę przed Bogiem. Nie mogą powiedzieć, że nic nie wiedzieli o jego Chwale, o Jego prawach, o konieczności szukania Go i oddawania Mu chwały. Nie mogą tego powiedzieć, bo stworzenie świadczy przeciw Nim. Ogólne objawienie Boga każdego dnia oskarża wszystkich odmawiających Bogu wiary i posłuszeństwa. Ludzie nie będą mogli powiedzieć przed tronem Bożym, że nigdy nie słyszeli o Jezusie, że nikt im nie zwiastował i z tego powodu nie mogli uwierzyć. Nie, nikt nie będzie słuchał tych argumentów, otrzymali oni jasny przekaz o Bożej naturze lecz go odrzucili. Mogą poznać umysłem, mają na tyle intelektu, by dostrzec Boga w stworzeniu, jednak przez aktywny sprzeciw wobec Boga w sercu odrzucają Go, a ich intelekt dostarcza im argumentów usprawiedliwiających ich niewiarę. Mogli być mądrzy, mogli poznać, mogli dostrzec, ale stali się głupi i tak spada na nich słuszny Boży gniew. Te wszystkie głupie argumenty usprawiedliwiające ich niewiarę w dzień sądu nie będą miały żadnego znaczenia, wszystkie usta zostaną zamknięte i zatriumfuje Boża sprawiedliwość. Drogi przyjacielu proszę cię, a nawet błagam nie czekaj do dnia sądu. Wtedy będzie już za późno uznaj dzisiaj w Jezusie swojego Zbawiciela, uznaj dzisiaj w nim swojego Pana, a Bóg przebaczy ci twoją wcześniejszą niewiarę i wszystkie grzechy i objawi ci samego siebie byś żył, a nie umierał.

Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń