czwartek, 21 kwietnia 2011

Zmartwychwstanie Chrystusa zapowiedzią naszego zmartwychwstania.

Mateusza 28:1  A po sabacie, o świcie pierwszego dnia tygodnia, przyszła Maria Magdalena i druga Maria, aby obejrzeć grób.
2  I oto powstało wielkie trzęsienie ziemi, albowiem anioł Pański zstąpił z nieba i przystąpiwszy odwalił kamień i usiadł na nim.
3  A oblicze jego było jak błyskawica, a jego szata biała jak śnieg.
4  A strażnicy zadrżeli przed nim ze strachu i stali się jak nieżywi.
5  Wtedy anioł odezwał się i rzekł do niewiast: Wy się nie bójcie; wiem bowiem, że szukacie Jezusa ukrzyżowanego.
6  Nie ma go tu, bo wstał z martwych, jak powiedział; chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał.
Ostatnio oglądałem w telewizji ankietę zrobioną przez TVP z pytaniem  Czym są dla ciebie Święta Wielkiej Nocy? Większość osób odpowiadała, że są okazją do spotkania  z rodziną, możliwością spróbowania dobrego jedzenia, odpoczynku od pracy, tylko kilka osób na około 20 poczyniło pewne starania by zwrócić uwagę na aspekt religijny, a tylko jedna powiedziała, że na nowo wspomina Śmierć Chrystusa. Wnioski nasuwają się same. Co z tego, że nazywamy się krajem chrześcijańskim i szczycimy się z chrześcijańskich korzeni jak Żywego Boga nie poznało bardzo wielu Polaków. takie ankiety tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że tak naprawdę jesteśmy krajem pogańskim a w Święta Wielkiej nocy czcimy boga brzucha, boga przyjemności, boga lenistwa. 
Gdyby padło pytanie, czy naprawdę wierzysz w to że, Chrystus powstał z martwych, to podejrzewam jeszcze mniej osób odparło by twierdząco.
Chrystus powstał z martwych pierwszego dnia tygodnia w niedzielę. Dlatego tez pierwsi chrześcijanie zaczęli gromadzić się w niedziele na wspólną społeczność i wspominanie Ofiary Chrystusa. Zadziwiające jest, to że Bóg na pierwszych świadków zmartwychwstania wybrał kobiety, które w Izraelu nie miały zbyt wysokiego statusu społecznego. To czyni powstanie z martwych jeszcze bardziej wiarygodnym. Człowiek przyprowadziłby najbardziej wiarygodnych świadków, ale nie Bóg On działa zupełnie inaczej. Jakby chciał przysłonić osłabić tą radosną wieść? Nie On tylko wybrał, to co głupiego u świata, to co słabego by, zawstydzić mądrość mądrych i uczynić ich głupcami. Bóg też przez, to wydarzenie mówi nam, że dla niego zarówno kobieta jak i mężczyzna mają taką sama wartość w Chrystusie. Tak więc kochane kobiety liczycie się w oczach Boga równie mocno jak mężczyźni.
Żadna siła nie mogła powstrzymać mocy Bożej i Chwały Chrystusa, kamień został odwalony, a strażnicy zesztywnieli ze strachu. W tym wydarzeniu anioł zwraca się do kobiet, by one się nie bały, ale ogłosiły tą radosną wieść. I znowu jest tu pewna lekcja, anioł nie zwrócił się z pocieszeniem do strażników, ale do kobiet. One kochały swojego Zbawiciela, strażnicy rzymscy byli raczej obojętni nie chcieli wtrącać się w sprawy Żydów. W tej swojej obojętności nie zauważyli najważniejszego wydarzenia w naszej ludzkiej historii Zmartwychwstałego Chrystusa. Oni byli przerażeni, ale miłujący Pana nie muszą się bać dla nich Bóg ma pocieszenie i odpocznienie.
I w końcu powstały z martwych Chrystus zapowiada nasze zmartwychwstanie. Gdzie jest śmierć, gdzie jest jej żądło. Dzisiaj jestem całkowicie wolny i spokojny o moją przyszłość. Już za chwile powstanę z martwych, by świętować przez wieki z Chrystusem, niech Jemu Będzie Chwała

Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń