niedziela, 23 lutego 2014

Co Biblia mówi na temat aborcji?

Drodzy dzisiaj chciałbym kilka słów powiedzieć na temat aborcji i co biblia mówi na ten temat. Wielu zwolenników przerwania ciąży uważa, że Pismo Św. milczy w tej sprawie co dla nich jest argumentem przemawiającym za aborcją. Coraz częściej w liberalnych kościołach chrześcijańskich aborcja przestaje być grzechem przeciwko przykazaniu nie morduj i jest akceptowana. Takie poglądy wynikają z przekonania, że płód nie jest dzieckiem,  szczególnie wiele środowisk medycznych i  naukowych stara się przekonywać opinie publiczną, że poczęte dziecko  nie jest w pełni człowiekiem w pierwszych miesiącach życia. Często te środowiska różnią się opinią ze sobą od jakiego momentu poczęte dziecko staje się człowiekiem w pełni tego słowa znaczeniu. Z tego też powodu przesuwa się granice do kiedy można dokonać aborcji kiedyś dokonywano tych zabiegów do 12 tygodnia życia teraz dopuszcza się nawet do 24 tygodnia, czyli dziecko ma już pół roku. Tak jest między innymi w Wielkiej Brytanii gdzie dokonuje się 200 tysięcy aborcji rocznie.
Jeden z brytyjski eurodeputowanych Edward Leigh  powiedział że "we współczesnej Brytanii, najbardziej niebezpiecznym miejscem, w jakim można się znaleźć jest łono własnej matki". W całej Unii europejskiej zabija się co roku 1,1 mln dzieci nienarodzonych, to jest tyle ile zginęło w faszystowskim obozie w Auschwitz-Birkenau w ciągu 6 lat (1940-1945). W Chinach wykonuje się rocznie 13 mln oficjalnych aborcji na 20 mln urodzeń (170 państw na 238 mają mniejszą liczbę ludności w stosunku do tego ile rocznie jest mordowanych dzieci w chinach wśród nich np.: Czechy, Austria, Węgry, Chorwacja, Portugalia, Grecja). Często rodzice decydują się na aborcje jeśli USG pokaże że dzieckiem jest dziewczynka! W Stanach Zjednoczonych dokonuje się około 1,5 miliona aborcji rocznie.
 Jak widzicie więc statystyki są przerażające, a to to tylko cześć z nich.
A co Biblia mówi na ten temat, przeczytajmy kilka fragmentów ze Starego i Nowego Testamentu
Izajasz 49:1  Słuchajcie mnie, wyspy, i uważajcie, wy, dalekie narody! Pan powołał mnie od poczęcia, od łona matki nazwał mnie po imieniu.
Od kiedy Izajasz był człowiekiem, czy od 6 lub 7 miesiąca życia, od momentu urodzenia, czy od poczęcia? Biblia mówi, że Bóg działał w nim od poczęcia, najwyraźniej nie był tylko zbitką komórek, embrionem, zarodkiem jak się dzisiaj powszechnie uważa.
Inny fragment
Psalm 139:13  Bo Ty stworzyłeś nerki moje, Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej.
139:14  Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje I duszę moją znasz dokładnie.
Gdzie były początki życia Dawida, czy dopiero po urodzeniu? Nie, Dawid został ukształtowany w łonie matki, tam zaczęło się jego życie.
Rodzaju 25:21  Izaak modlił się do Pana za żonę swoją, bo była niepłodna, a Pan wysłuchał go i Rebeka, żona jego, poczęła.
25:22  A gdy dzieci trącały się w jej łonie, rzekła: Jeżeli tak się zdarza, to czemu mnie to spotyka? Poszła więc zapytać Pana.
Czy biblia dzieci w łonie Rebeki nazywa płodem? Czy nazywa je dziećmi? Oczywiście nazywa je dziećmi, nawet więcej z tekstu wynika, że już w łonie Rebeki między Ezawem a Jakubem była rywalizacja. Podczas porodu Jakub trzymał Ezawa za piętę chcąc w ten sposób zdobyć pierworództwo, które później podstępnie wyłudził.
Inny fragment tym razem z Nowego  Testamentu odnośnie Jana chrzciciela
Łukasza 1:15  Będzie bowiem wielki przed Panem; i wina, i napoju mocnego pić nie będzie, a będzie napełniony Duchem Świętym już w łonie matki swojej.
Zobaczcie, że Bóg nie uważał Jana w łonie matki za nic nie znaczący płód lub coś co nie było człowiekiem, Duch Święty napełnia ludzi, a nie rzeczy w tym przypadku Jana.  Bóg napełnił  go Duchem Świętym jeszcze przed narodzeniem, czy nie jest to niezwykłe? Czy nie dowodzi to tego, że Bóg uważa, iż jesteśmy ludźmi już od momentu poczęcia? Dlatego wszyscy którzy decydują się na przerywanie ciąży na aborcje są mordercami i mordują najsłabszych. Jest to jedno z najgorszych rodzajów morderstw, najbardziej prymitywnych, bo kto jest słabszy od nienarodzonego dziecka, które nie ma szans na żadną obronę. Aborcja jest najbardziej prymitywnym rodzajem morderstwa, jest zaplanowana jest dokonana z premedytacją i z chęcią pozyskania pewnych profitów. Zobaczcie jak bardzo pokręcony jest ten świat i jak wielkim kłamcą jest szatan. Mówi się bardzo wiele w Unii Europejskiej i Stanach zjednoczonych o prawach człowieka, o prawie do życia dla każdego, a jednocześnie odmawia się tego prawa najsłabszym, bo  nienarodzonym dzieciom. Kto jest słabszy od nienarodzonego dziecka, które nie może w żaden sposób się bronić?
Inny fragment z Nowego Testamentu
Łukasza 1:44  Bo oto, gdy dotarł do uszu moich głos pozdrowienia twego, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.
Jest to odpowiedź Elżbiety na pozdrowienie Marii gdy przybyła do niej w odwiedziny po tym jak dowiedziała się, że zostanie matką Jezusa. Co się poruszyło w łonie Elżbiety, a raczej kto? Poruszyło się dzieciątko z radości.
Jeszcze jedno ważne świadectwo znajduje się w Księdze Wyjścia odnośnie nienarodzonych dzieci.
Wyjścia 21:22  Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców.
21:23  Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie.
To jest ciekawy fragment, bo zdarza się, że jest cytowany przez zwolenników aborcji.  Biorą ten fragment i mówią „zobaczcie płód nie jest tym samym co człowiek, bo za śmierć człowieka w Prawie Mojżeszowym była śmierć, a tutaj gdy kobieta poronni jest tylko grzywna. Problem jednak polega na tym, że ten fragment mówi o grzywnie w przypadku przedwczesnego porodu pod warunkiem że dziecko przeżyje, ale jeśli umrze miało być śmierć za śmierć. W polskich tłumaczeniach ten fragment nie  jest z byt dobrze przetłumaczony słowo, które u nas jest oddane jako „poroni” to hebrajskie „yatsa” i oznacza wyjść. Tak więc chodzi o to, że gdy dziecko przedwcześnie wyjdzie w wyniku uderzenia, ale nie poniesie dalszej szkody, to ma być wyznaczona grzywna, ale jeśli poniesie śmierć to wtedy winny ma dać życie za życie. I tak np. tłumaczy ten fragment Biblia Gdańska.
Tak więc podsumowując dziecko jest dzieckiem w oczach Boga od dnia poczęcia, a nie od 3, 5 lub 7 czy innego miesiąca jak gdyby chcieli niektórzy.
Biblia mówi że:
Psalm 127:3  Oto dzieci są darem Pana, Podarunkiem jest owoc łona.
Dokonywanie aborcji na tych dzieciach jest wystąpieniem przeciwko szóstemu przykazaniu „nie morduj” jest również wystąpieniem przeciwko przykazaniu o miłości bliźniego, jeśli dziecko jest dzieckiem od poczęcia, jest moim bliźnim. A to oznacza, że od samego początku mam troszczyć się o jego dobro. Jest również wystąpieniem przeciwko największemu przykazaniu „Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca z całej duszy i z całej siły” innymi słowy nie naruszaj zasad Boga, a poczęcie dziecka jest darem Boga, jest Bożą interwencją którą człowiek niszczy. Żaden człowiek  nie może bezkarnie mordować drugiego człowieka, Bóg uczynił człowieka na obraz swój, na obraz Boży go stworzył. Dlatego aborcja jest wystąpieniem przeciwko samemu Bogu i ci którzy się na nią decydują, zachęcają, prowadzą kampanie promujące ten sposób postępowania, spotkają się ze słuszną Bożą karą. Nie przez przypadek też, śmierć dzieci w wyniku usuwania ciąży promują środowiska lewicowe, liberalne, ateistyczne. Czynią tak dlatego, że nie ma w nich bojaźni Bożej, a aborcja jest często dla  nich narzędziem do złagodzenia ich grzesznego rozwiązłego stylu życia. Musimy jasno powiedzieć, że mordowanie nienarodzonych dzieci pochodzi wprost od samego szatana, tylko on mógł wpaść na taki pomysł i przynieść go ludziom pod postacią ochrony dla innych i czegoś dobrego co nam służy. Nie dajmy się na to wszystko nabrać. Co możemy robić w tej sprawie? Możemy modlić się, by państwo ustanawiało mądre prawo gdzie aborcja  będzie karalna i będzie w oczach prawa morderstwem. Możemy zawracać uwagę na ludzi w naszym środowisku,  których znamy i wiemy, że chcą usunąć ciąże. Możemy im pomóc i powiedzieć jak to wygląda w oczach Boga.


3 komentarze:

Unknown pisze...

Witam. Tak jak oczywiste sa te poglady dla nas chrzescijan, tak Ci niewierzacy nie chca nawet sluchac o Bogu... smutne. Tekst super, szukalam dokladnie tego. Dziekuje. Jeden tylko bład prosze poprawic aby ktos zlosliwie tego nie wygarnal. Na koncu tekstu jest ''zeby aborcja nie byla karalna''a mialo byc ''zeby byla karalna''. Pozdrawiam

Jarek Korzeniowski pisze...

Dzięki, już poprawione, pozdrawiam serdecznie.

Cyrus pisze...

Do aborcji nikt nikogo nie zmusza. Dlaczego przed aborcją nie broni was wasza religia i wiara? Dlaczego wasze poglądy mają być narzucane innym, tym którzy mają odmienny od waszego światopogląd? Dlaczego w kraju praktykujących katolików (i wyznań pokrewnych) prawo karne ma uniemożliwiać (karać więzieniem) dokonanie aborcji a nie wystarcza wam potęga waszej wiary? W całej przyrodzie jest tak,że początkiem jest nasienie a dopiero określony czas zamienia je w pełnowartościowy owoc.

Łączna liczba wyświetleń