niedziela, 27 marca 2011

Liczba 666

Kilka tysięcy grekokatolików przemaszerowało w niedzielę przez centrum Aten, protestując przeciwko planowanemu przez rząd wprowadzeniu biometrycznych dowodów tożsamości. Twierdzą, że w nowych dowodach ma być ukryta "szatańska" liczba 666 z Apokalipsy św. Jana.
Uczestnicy protestu - głównie ludzie starsi, księża, mnisi i zakonnice oraz kilkudziesięciu członków ugrupowań skrajnie prawicowych - zarzucają też rządowi zamiar zaostrzenia kontroli nad obywatelami.

Demonstrację rozwiązano, gdy tłum dotarł przed gmach parlamentu, po czym jej uczestnicy protestu wsiedli do autobusów, którymi przybyli do Aten z całego kraju.
http://www.tvn24.pl/-1,1697233,0,1,nowe-dowody-z-szatanska-liczba,wiadomosc.html

Na portalu TVN24 pojawiła się relacja z protestów grekokatolików, którzy obawiają się, że dowody biometryczne wszczepiane pod skórę zawierają w sobie liczbę 666. Obawiają się oni, że dając sobie wszczepić taki biometryczny dowód pod skórę jednocześnie zdeklarują się jako przedstawiciele królestwa antychrysta zapowiedzianego w Nowym Testamencie w czasach ostatecznych.
Obawy są poparte tekstem biblijnym:

Objawienie 13:15  I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
16  On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
17  i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście wszczepienie biometrycznego dowodu osobistego pod skórę z kodem 666 jest jednocześnie paktem z antychrystem? 
Raczej wątpię, że takie nieświadome przyjecie pewnego kodu na rękę lub w inne miejsce staje się znamieniem o którym mówi tekst z Objawienia 16 wers. Pismo Św przedstawia działalność antychrysta jako fałszywego mesjasza za którym w podziwie podąża cała ziemia. Możemy przeczytać o tym:
Objawienie 13:2  A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.
3  A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.
4  I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?
Z tekstu wyraźnie wynika, że antychryst nadaje znak na czole lub prawej ręce tym którzy w podziwie za nim podążają jeśli przyjmiemy interpretacje dosłowną. 
W Biblii znak na czole może również oznaczać ośrodek myśli a prawa ręka działanie. Więc powyższe fragmenty mogą wcale nie mówić o faktycznym lub dosłownym znaczeniu  ludzi znakiem przez antychrysta, a tym bardziej przez czipy.
Do antychrysta będą należeć ludzie którzy będą mieli taki sam sposób myślenia i działania jak on. Wyżej wspomnianym znamieniem może być sposób myślenia i postępowania. Jeśli rzeczywiście tak jest, to wtedy wszyscy ci którzy boja się dowodów biometrycznych z powodu akceptacji antychrysta są w wielkim błędzie, to czego powinni naprawdę się obawiać, to, to żeby nie działać i nie myśleć jak wspomniane zwierzę. A sposób jego postępowania jest nam zanany, to pycha i wynoszenie się nad Boga.Jest, to sposób postępowania większości ludzi. Drogi przyjacielu nie bój się dowodów biometrycznych, bój się Boga i stroń od sposobu myślenia i postępowania szatana, a wtedy będziesz zupełnie bezpieczny.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

antentin

Łączna liczba wyświetleń