sobota, 3 maja 2014

Prawdziwy odpoczynek

Drodzy dzisiaj mamy część długiego weekendu, odpoczynek wolne w pracy możemy się zrelaksować i zregenerować siły do dalszych obowiązków. Ale jest jeszcze inny odpoczynek trwalszy od tego który mamy teraz. Bo ten trwa, krótko przez chwilę i za moment znowu będziemy zmęczeni. Tego odpoczynku możemy doświadczyć wtedy gdy przyjdziemy do Chrystusa.
On powiedział: Mat 11:28  Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
Jezus zaprasza dzisiaj byśmy do niego przyszli, byśmy Mu zaufali, byśmy w Niego uwierzyli, bo chce zdjąć z nas brzemię. Ale brzemię dużo większe niż zmęczenie fizyczne. To obciążenie i spracowanie jest ciężarem grzechu, wyrzutów sumienia, niepokoju i obaw co będzie ze mną na sądzie. Jezus mówi, jeśli nosisz takie brzemię, jeśli ten ciężar cię przygniata przyjdź do Mnie, uwierz we Mnie, zaufaj Mi, a ja ten  ciężar zdejmę z twojego serca i zaznasz prawdziwego odpoczynku. Odpoczynku który może dać tylko Syn Człowieczy. Jest to odpoczynek wynikający z pojednania z Bogiem przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
Jezus powiedział że:
Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie. Jana 8,36
Każdy człowiek potrzebuje wolności, wolności od grzechu. Gdy Jezus mówił te słowa do Żydów oni oburzali się mówiąc nigdy nie byliśmy niczyimi niewolnikami, ale Jezus powiedział, że każdy kto grzeszy jest niewolnikiem grzechu.
Jesteśmy niewolnikami i potrzebujemy kogoś kto nas oswobodzi z tej niewoli, potrzebujemy zbawiciela, potrzebujemy kogoś kto poniesie nasz ciężar i tym kimś Jest Jezus Chrystus. On poniósł ciężar naszych grzechów na krzyż i dzisiaj oferuje każdemu przebaczenie. On obiecuje, że jeśli tylko tym ciężarem grzechu się przejmiemy i przyjdziemy do Niego nie odrzuci nas precz Jana 6,37. Więc jeśli nigdy w wierze nie przyszedłeś do Jezusa osobiście i nie prosiłeś o przebaczenie, dzisiaj możesz to zrobić i prosić Go, by zdjął twój ciężar i dał ci nowe życie. Jeśli zrobisz to szczerze On przyjdzie do ciebie i da prawdziwe przebaczenie i odpoczynek. 


Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń