środa, 19 stycznia 2011

Jedyna droga

Łukasza 13:23-24  I rzekł ktoś do niego: Panie, czy tylko niewielu będzie zbawionych? On zaś rzekł do nich:  Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli.
Pan Jezus został zapytany czy wielu ludzi będzie zbawionych? Tak jak kiedyś tak i dzisiaj, to pytanie ciągle nas zastanawia.
Pewnie człowiek, który pytał sie Pana Jezusa oczekiwał konkretnej liczby zbawionych. Może też później w tych kategoriach, by myślał o swoim zbawieniu, czy ma na nie szanse. Ale Pan powiedział do niego żeby starał się wejść do Królestwa Bożego przez ciasną Bramę.
Co Pan miał na myśli mówiąc o ciasnej bramie? By zrozumieć wypowiedź Jezusa należy odwołać się do innego fragmentu biblijnego.
Jana 10:7  Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.
To osoba Pana Jezusa jest tą ciasną bramą przez którą jedynie możemy dostać się do Królestwa Bożego. Żydzi odrzucali autorytet Jezusa i Jego Synostwo Boże twierdząc, że jest kłamcą. Dlatego dalej w Ew Łukasza Jezus mówi, że wielu z poza Izraela przybędzie i zasiądzie u boku Abrahama, Izaaka i Jakuba. Ta brama jest tak wąska, że ogranicza się tylko do Osoby Chrystusa. Jeśli chcemy być zbawieni inna drogą, to nigdy zbawienia nie osiągniemy. Wielu ludzi chce być zbawionych, ale często szukają innych dróg niż ta przez Chrystusa. Uciekając się do innych religii i innych osób które miałby pomóc nam w zbawieniu takich jak święci, Maria, Budda, Mahomet czy inne bóstwa.
Do wąskiej bramy możemy też zaliczyć nauczanie Chrystusa niektórzy akceptują Jego Osobę uznając Chrystusa za jedynego zbawiciela świata, ale nie są przekonani czy powinni być posłuszni jego nauczaniu. Wąską bramą jest nie tylko uznanie Jezusa jako jedynego zbawiciela, ale uznanie Słów Chrystusa za jedyną prawdę i posłuszeństwo im. Tak więc nie szukajmy alternatywnych dróg obok Jezusa Chrystusa. Nie ma wielu prawd, prawda jest zawsze jedna.
Efezjan 4:21  jeśliście tylko słyszeli o nim i w nim pouczeni zostali, gdyż prawda jest w Jezusie.

Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń