piątek, 7 stycznia 2011

W czasach ostatnich Bóg osądzi ziemię głodem.

Światu grozi kryzys z powodu drogiej żywności

Światowej gospodarce grozi kolejny "szok cenowy". Tym razem będą to produkty żywnościowe. Ten szok może przekształcić się w kolejny globalny kryzys - ostrzega żywnościowa agenda ONZ — FAO - pisze rp.pl. O tym, jak zapobiegać szalejącym cenom żywności, ma radzić grupa G20.

Taki artykuł znalazłem na portalu TVN 24. Jestem Przekonany, że szybkimi krokami zbliżamy się do kresu historii tego porządku rzeczy, która zakończy się powrotem Chrystusa. Ale zanim to się stanie ziemia i jej mieszkańcy zostaną dotknięci Bożym sądem w wielu dziedzinach życia. 
Pan Jezus powiedział:
Mateusza 24:6  Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec.
7  Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.
8  Ale to wszystko dopiero początek boleści.
W czasach ostatnich mieszkańcy ziemi będą doświadczali wielu niepokojów od wojen, trzęsień ziemi, nieznanych chorób, które będą dziesiątkować ludzi, a nadto będzie głód na ziemi. Pan powiedział, że mimo tak ciężkiej sytuacji, to nie będzie jeszcze koniec co może tylko oznaczać, że przed samym przyjściem Pana będzie jeszcze gorzej. Szczególnie też ucierpi kościół w tym ciężkim czasie, będzie prześladowany, niszczony, a wierzący będą zabijani. Choć dla wyznawców Chrystusa śmierć nie jest niczym strasznym, zawsze mówiłem, że jeśli ktoś wierzy w Chrystusa, to śmierć się do niego uśmiecha, bo to znaczy że spotka się ze swoim Panem Jezusem. 
W Ks Objawienia jest ciekawy fragment, który mówi o drastycznych podwyżkach żywności w ostatnich czasach.
Objawienie 6:5  A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej.
6  I usłyszałem jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj.
Denar w czasach Pana Jezusa był środkiem płatniczym a jego wartość odpowiadała 3,89 grama srebra. Była to jedna dobra dniówka robotnika. W proroctwie czytamy, że w czasach ostatnich żywność będzie bardzo droga. Do tego stopnia że miarka pszenicy będzie kosztowała denara, a miarka pszenicy była 1,4 wyżywienia rzymskiego żołnierza, to by znaczyło że pracując nie będziemy w stanie zarobić na całodzienne wyżywienie. Wydaje się to grubo przerysowane i niemożliwe szczególnie w czasach gdy większość z nas nie pracuje na samo wyżywienie, ale możemy sobie pozwolić na dodatkowe rzeczy takie jak samochód, meble, odzież. Ze Słowa Bożego wynika, że świat się zmieni do tego stopnia, iż sami będziemy bardzo zaskoczeni tymi zmianami. Nie trzeba daleko szukać 2 lata temu był kryzys, który niemal doprowadził do całkowitego upadku dobrze prosperujące państwa w kilka tygodni takie jak Islandia, Irlandia, Grecja. Wyobraźmy sobie sytuację gdyby przyszły straszne kataklizmy na nasz kraj takie jak powodzie, huragany, mrozy i inne żywioły, które zniszczyłyby większą część żywności, to wtedy biblijny scenariusz stałby się faktem. A Bóg mówi, że będą trudne czasy. Ufajmy Bogu, a będziemy żyć.

Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń