wtorek, 2 listopada 2010

Jezus jest drogą prawdą i życiem Ew Jana 14,6

Pan Jezus Chrystus powiedział o sobie, że jest drogą prawdą i życiem i nikt nie może dostać się do nieba bez Jego pośrednictwa. Takie słowa Jezusa często są negowane przez wyznawców innych religii, którzy umniejszają rolę Chrystusa uważając go za wielkiego proroka, nauczyciela, człowieka, ale w żadnym wypadku Boga lub jedyną drogę do nieba. Pamiętam rozmowę z jednym człowiekiem, który był wyznawcą hinduizmu, gdy zacytowałem te słowa Chrystusa on odrzekł, że "Jezus nie mógł tak powiedzieć  o sobie". Pan Jezus nie tylko mógł tak powiedzieć On powiedział prawdę, która wielu bulwersuje i oburza. Jezus przypisuje sobie i słusznie monopol na odpuszczenie grzechów, zbawienie, pojednanie z Bogiem. Może zapytasz mnie a co w takim razie z innymi religiami? Odpowiem ci najprościej jak potrafię, zwyczajnie są fałszywe i nigdy nie doprowadzą nas do Boga, jedynie przed Jego oblicze w celu potępienia za grzechy, ale przecież nie o to nam chodzi.
Pan Jezus jest drogą, co to oznacza? Przede wszystkim to, że Jego osoba usprawiedliwia nas z naszych grzechów i daje nam wstęp przed oblicze Boże. Jeśli otrzymujemy jakieś błogosławieństwo od Boga, to jest ono przez Chrystusa. Ktoś mógłby spytać, że jest błogosławieństwo ogólne do którego, można zaliczyć to,  że słonce świeci również na złych ludzi, i jeszcze inne dobre rzeczy od Boga co spotykają każdego bez wyjątku, czy jest to dzięki Chrystusowi? Tak właśnie dzięki niemu.  Dlaczego Bóg nie zniszczył tego świata zaraz po upadku człowieka? Uważam że nie uczynił tego właśnie ze względu na Chrystusa. Wiedział że któregoś dnia pośle Swego Syna, który  na nowo pojedna ten świat z nim - Bogiem Stwórcą, bo inaczej jaki byłby sens kontynuowania tego wszystkiego. Błogosławieństwo szczegółowe dotyczy odpuszczenia grzechów, łaski od Boga i wszystkiego co jest bezpośrednio związane z ofiarą Chrystusa, ale tego mogą doświadczyć tylko ci, co zaufali Mu i powierzyli swoje życie w Jego ręce.
Jezus też wskazuje nam drogę mówiąc o sobie i pokazując jak Bogu się podobać i kim On jest.

Jezus jest prawdą - Chrystus powiedział o sobie, że jest prawdą. Prawda jest czymś ostatecznym, nie zanieczyszczonym, czymś jedynym, czymś autentycznym i Chrystus właśnie taki jest. Chrystus jest prawdą w przeciwieństwie do kłamstwa. Ludzie szukają czegoś trwałego, co nada sens ich życiu, według Bożego Słowa tylko Chrystus może to zrobić. Życie bez znajomości Chrystusa, bez prawdy jest życiem pustym, jałowym, które kończy się bezsensowną śmiercią. Poznając prawdę poznajemy, to, że my żyjemy w kłamstwie. Bez znajomości Chrystusa jesteśmy ślepi i nie znamy siebie samych. On jest Alfa i Omegą, Początkiem i Końcem. W Nim jest początek tego świata, początek twojego życia, w Nim jest także koniec wszystkiego, czy nam sie to podoba, czy nie.

Jezus jest życiem - Na tym świecie nie ma nic trwałego, wszystko umiera i ma swój koniec.  Organizujemy sobie życie z ta myślą że wszystko się kiedyś skończy a ostatecznie my sami. tak byśmy chcieli w jakiś sposób to życie przedłużyć. Owszem możemy dbać o zdrowie, chodzić do lekarza, ale nie możemy żyć w nieskończoność. Przychodzi dzień śmierci i wszystko się kończy. Bóg mówi że dzieje się tak dlatego, że człowiek zerwał z nim więź, upadł w grzech- nieposłuszeństwo względem Niego. Względem Boga, który jest źródłem życia i to przyniosło śmierć. Chrystus jest życiem, On jest od wieków i na wieki. Nigdy nie było chwili w historii, kiedy go nie było i nigdy nie będzie takiej chwili, kiedy Go nie będzie. W nim jest życie wieczne i On nim obdarza kogo chce, a obdarza tych, którzy są mu posłuszni. Społeczność z Chrystusem przynosi również życie do wszystkich dziedzin naszej egzystencji. Małżeństwa rozpadające się zaczynają kwitnąć, chorzy, zdrowieją, zagorzali przestępcy stają się prawi i potulni jak baranki, martwe relacje z rodzicami wracają do normalności, znieczuleni ludzie na krzywdę innych staja się współczujący. To właśnie znaczy, że Chrystus jest życiem.Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń