wtorek, 23 listopada 2010

Współczesna Wieża Babel

Chrystus-gigant poświęcony

Pomnik największego na świecie Chrystusa Króla Wszechświata, który stoi w Świebodzinie (Lubuskie), został w niedzielę poświęcony przez bp. diecezjalnego Stefana Regmunta. - Pomnik jest widocznym znakiem wiary w Chrystusa - mówił biskup.
Przy poświęceniu figury biskupowi towarzyszyli pomysłodawca jej budowy ks. prałat Sylwester Zawadzki oraz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. kanonik Zygmunt Zimnawoda.

Następnie wierni odśpiewali hymn ku czci Chrystusa. Poświęcenie odbyło się podczas uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem kardynała Henryka Gulbinowicza, w dniu, w którym w Kościele obchodzone jest święto Chrystusa Króla Wszechświata. Homilię wygłosił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

"Chrystus Królem Wszechświata"

Wcześniej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie odbyła się koronka do Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył pomysłodawca budowy pomnika, ks. prałat Sylwester Zawadzki.

Podczas procesji, która następnie maszerowała pod pomnik, wierni śpiewali religijne pieśni, nieśli sztandary i transparenty.

Chrystus większy od Chrystusa

Pomnik w Świebodzinie jest największym tego typu monumentem na świecie. Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata liczy 33 m wysokości (33 lat życia Pana Jezusa), kolejne 3 m (lata nauczania Chrystusa) mierzy pozłacana korona. Wysokość kopca, na którym znajduje się postać, to 16,5 m; razem daje to 52,5 m. Rozpiętość ramion figury Chrystusa to 25 m. Ciężar monumentu to ok. 440 ton.

Pomysłodawcą i budowniczym figury jest ks. prałat Sylwester Zawadzki, były proboszcz, a obecnie rezydent parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Historia budowy sięga 26 listopada 2000 r. Tego dnia bp Adam Dyczkowski powierzył miasto i powiat świebodziński Jezusowi Chrystusowi Królowi.

Drodzy nie wiem jak wam, ale mi ten pomnik kojarzy się z biblijnym fragmentem mówiącym o Wierzy Babel.

Rodzaju 11:4  Potem rzekli: Nuże, zbudujmy sobie miasto i wieżę, której szczyt sięgałby aż do nieba, i uczyńmy sobie imię, abyśmy nie rozproszyli się po całej ziemi!
Twierdzi się, że ten pomnik ma przybliżyć do Boga. Jeśli ten pomnik utożsamiany jest z Biogiem, to muszę powiedziec że pomysłodawcy nie znaja Boga.
Do Boga nie zbliżamy się poprzez Jego wizerunki, ale przez Bożego pośrednika Jezusa Chrystusa. Kolejna sprawa, ogłasza się Chrystusa Królem Polski i co z tego jak nie króluje w ludzkich sercach. Rzekomo ten pomnik ma być znakiem wiary w Chrystusa. Przepraszam gdzie widać tą wiarę, może w niedziele gdy ludzie wybierają się do kościoła lub podczas świąt Bożego narodzenia a może podczas Wielkanocy. Bo w codziennym życiu rzadko, który polak liczy się z Bożym Słowem i Bogiem. Mówi się o Polsce jako o kraju chrześcijańskim, a jednocześnie mamy jeden z najwyższych wskaźników korupcji w Unii Europejskiej. Czyżby ta deklaracja wiary była szczytem hipokryzji, a może większość polaków tak naprawdę nie ma pojęcia na czym polega prawdziwa wiara w Chrystusa. Bo u nas chrześcijaństwo jest utożsamiane z chodzeniem do kościoła, spowiedzią, palmami, komunią. A ja się pytam, gdzie posłuszeństwo Bogu? Gdzie znajomość Jego woli?
Wiemy jak skończyła się  historia z Wierzą Babel, Bóg pomieszał języki i rozproszył wszystkich ludzi. Można powiedzieć, że skończyła się Bożym sądem. Jestem przekonany, że i tym razem tak będzie. Nie potrafię powiedzieć jaki będzie dalszy ciąg wydarzeń, ale jestem pewien jednego, Bóg zstąpi i rozprawi się z pychą ludzką i wszelkim bałwochwalstwem.

Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń