środa, 10 listopada 2010

Wąska Droga

Mateusza 7:13  Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
14  A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.
Pan Jezus w ewangelii Mateusza wypowiedział powyższe Słowa. Chrystus zachęca nas by wchodzić do Królestwa Bożego przez ciasną bramę mówiąc  o tym, że jest szeroka brama którą wybiera wielu ludzi. Z pewnością Pan Jezus mówił o sobie, to On jest jedyną drogą do nieba do Królestwa Bożego On powiedział  o sobie:
Jana 10:7  Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.
Wielu ludzi wybiera inna drogę do spełnienia i realizacji swoich celów. Owszem wierzą nawet w Jezusa, ale nie uważają Go za jedyną nadzieje dla tego upadłego świata. najczęściej mówią że jest wiele dróg do Boga, a Pan Jezus jest jedną z nich. W pewnym sensie jest,  to prawda. Wszystkie drogi życia prowadzą do Boga, przed Jego oblicze, ale tylko jedna, wąska droga prowadzi do żywota wiecznego, to droga przez Jezusa. Dostrzegam też w tym fragmencie zachętę i przestrogę. Zachętę do starania i posłuszeństwa Chrystusowi, a przestrogę przed bylejakością, letniością, brakiem zaangażowania. Pan Jezus powiedział że jest wąska brama a za tą bramą jest wąska droga. wielu ludzi uważa Pana za Jedynego Zbawiciela i są gotowi wejść przez tą bramę lub uważają że przez nią weszli, ale nie idą tą wąską drogą. Weszli przez wąską bramę chcąc iść szeroką drogą. Ta szeroka droga, to jest życie które spędzamy jako wierzący nie różniąc się od tego świata. Wszystkie nasze talenty, siły, finanse i czas wciąż wykorzystują na zaspokajanie swoich pragnień, zachcianek i kaprysów zapominając o tym że Pan Jezus wyzwolił nas do prawdziwej wolności, a tą wolnością jest służba Jemu. Pamiętam pewien obraz, który mówił o tym że znajdujemy się na skrzyżowaniu dróg z jednej strony jest droga wyboista z przeszkodami i na pozór wcale nie wygląda zachęcająco, ale na końcu tej drogi jest wspaniała meta mimo tego niewielu chce tą drogą pójść jest to droga która wiedzie do życia wiecznego. Z drugiej strony mamy piękną autostradę bez ubytków  która aż się prosi by ją użytkować, ale na końcu tej autostrady jest zatracenie wieczne mimo, to wielu ludzi wybiera autostradę. Jest to, bardzo smutne porównanie, ale jak najbardziej prawdziwe. zachęcam cię do wejścia na tą właściwą drogę jeśli do tej pory nie wszedłeś, a jeśli już na niej jesteś to oddaj swoje serce całe Chrystusowi bez cudzołóstwa duchowego byś mógł stanąć przed nim jako wypróbowany pracownik wierny we wszystkim.

Brak komentarzy:

Łączna liczba wyświetleń